Dijital dünyanın en önemli bileşeni şüphesiz bilgisayarlarımız. Laptop, masaüstü, tablet. Bununla birlikte bilgisayarlarımız belli bir zaman sonra bakım yapılması gerekmekte. Burada da biz devreye giriyoruz. PC bakım ve onarım alanında uzun yıllar edindiğimiz tecrübe ile aylık olarak, yazılımsal ve donanımsal bakımlarını yapmaktan öte, devamlılığını da sağlıyoruz. Peki PC Bakım neden gerekli?

Teknik bakımın önemi

Teknik bakım her bilgisayar için farklıdır. Marka ve modelleri farklı bilgisayarlar için farklı teknik bakım gerekir. Bu durumda 1. kullanıcı müdahalesi bilgisayarı kullanılamaz hale getirebilir ve veri kaybına sebebiyet verebilir. Bu da işlerinizin devamlılığını önemli ölçüde etkiler.

Yıpranmayı engelleme

Bilgisayarınız bir süre sonra etraftaki tozu ve pisliği, donanımsal yapısı sebebiyle içerisine çeker ve bu da bileşenlerinin yıpranmasına sebebiyet verir. Bizler, çalışmanızı etkilemeyecek şekilde bilgisayarınızın bakımını en hızlı şekilde yapıp sizin için kurulumunu yapıyor ve işlerinizin devamlılığını sağlıyoruz.

Arıza olasılığını en aza indirmek

Bakımları düzgün yapılan bir bilgisayarın arızalanma olasılığı çok daha düşüktür. Bu sebeple bakımsız bilgisayarlar çok daha kolay arızalanır. Örnek: “Bu zamana kadar böyle bir şey yoktu şimdi nasıl oldu ? ” gibi sorular bakımsız bilgisayarlarda çok daha sık rastlanır.

Bilgisayar performansını yükseltmek

Bakımsız bilgisayarlardaki en temel sorunlardan birisi ısınma problemidir. Isınan bilgisayar çok daha az performanslı çalışır. Yanıt verme süreci artar ve programlar arası kasmalara, donmalara sebebiyet verir. Bu durumda işinizin devamlılığı sekteye uğrayacaktır. Performans düşmesi birçok bilgisayarın ortak sorunudur. Çünkü belli bir zaman sonra bakımsız bilgisayarlar performansta ciddi düşüş yaşarlar.

 

Bu tarz durumlara düşmemek ve iş kaybını en aza indirgemek için bilgisayarınızın donanımsal bakımlarını SARLAP olarak üstleniyor ve sizi de bunun sorumluluğundan kurtarıyoruz.

Bu konuda yardım almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bize Ulaşın

+90 543 226 0973