Arama motoru optimizasyonu nedir ?

Teknik adıyla ” Search engine optimization” yani arama motoru optimizasyonudur. Kısaca Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında arandığında, arama sonuçlarında çıkan sonuçları etkileyen bir sistemdir. Web siteniz eğer arama sonuçlarında çok ileri sayfalarda çıkıyorsa SEO ayarları iyi yapılmamış olabilir. Bu durumda yapılacak işlemler çok iyi analiz edilmeli ve optimizasyon ayarları bilinen kişilerce yapılmalıdır. Çünkü arama motorları kendini sürekli geliştirmekte ve bu gelişime ayak uydurmak zorlaşmaktadır.

Arama motoru optimizasyonu neden önemlidir ?

Eğer bir web siteniz varsa, müşteriye ulaşmanın en önemli yolu düzgün bir optimizasyondan geçer. İnternette yapılan aramalar doğru optimizasyona sahip internet sitelerini listeler. Örneğin işyeriniz güvenlik kamerası satan bir firma olsun. Arama motorunda “güvenlik kamerası ” yazıldığında sizin web siteniz çıkmıyorsa SEO ayarları yapılmamış demektir. Çünkü web site yayınlamak ayrı, SEO ayarları yapılmış bir web site yayınlamak ayrıdır.

SEO

Web sitem yeni, yine de arama motoru optimizasyonu gerekir mi ?

Asıl yeni web sitelerine SEO gerekir. Çünkü arama motorları web sitenizin yeni ya da eski olduğuna bakmaksızın sizi listeye alır ve arama sonuçlarına dahil eder. Bu durumda SEO’ya ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi olur. Uzun yıllar yayınlanan ama arama motoru optimizasyonu ayarları yapılmamış bir web sitesi, genç ama muhteşem arama motoru optimizasyonu ayarları yapılmış bir web sitesinden daha kötüdür.

SARLAP olarak en iyi SEO ayarlarını sunmakla kalmıyoruz, web sitenizin ve arama motorlarının gelişimini de takip ederek en doğru SEO ayarlarını sizler için yapıyoruz.

Web sitesi için ayrıca şu sayfamıza da göz atabilirsiniz:

Ayrıca sosyal medya yönetimi için şu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz:

Sosyal medya yönetimi

More information

Bize Ulaşın

+90 543 226 0973